"Düşük profilli" Başbakan Binali Yıldırım bugün grup toplantısında yaptığı konuşmada desteksiz atışlarına bir yenisini ekledi: 

"Nasıl İsrail ve Rusya ile sorunlarımızı çözdüysek, eminim ki Suriye ile de sorunlarımızı çözeceğiz. İki şartımız var. Şartlarımızdan biri Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunması. Diğeri mezhep ayrılığına dayalı bir sistem olmaması."

Şeklen de olsa "hükümet başkanı" olan birisinin başka ülke hükümetlerinden mezhep ayrılığına dayalı bir sistem olmamasını şart koşabilmesi için önce kendi ülkesindeki mezhep ayrımcılığının durumuna bir göz atması gerekmez mi? Bu bakımdan TC'yle Suriye devletini karşılaştırdığımız zaman nasıl bir tablo çıkıyor karşımıza? Örneğin Türkiye'de kaç tane Alevi ya da "gayrı-müslim" bakan, üst düzey bürokrat, general var ve buna karşı Suriye'de kaç tane Sünni ya da "gayrı-müslim" bakan, üst düzey bürokrat, general var? En azından Türkiye için sayının kaç olduğunu herkes biliyor: 0!!! Suriye devleti için bu sayının 0'dan çok daha fazla olduğu öğrenmek için küçük bir araştırma yapmak yeterlidir.